Home Mix Video: Podívejte se stalo, když si muž s parkinsonem vzal poprvé lékařskou...

Video: Podívejte se stalo, když si muž s parkinsonem vzal poprvé lékařskou marihuanu!

Larry Smith je býval policista, který žije v jižní Dakotě. Trpí již 20 let Parkinsonovou chorobou, která mu způsobuje třes, nekontrolovatelné pohyby a ztrátu hlasu.

Níže můžete vidět jeho klip, který dokumentuje „Jeď s Larrym“, který sleduje snahu zvýšit povědomí o jeho nemoci tím, že cestuje napříč Spojenými státy na kole, ačkoliv má parkinsonovu chorobu. Tento klip vyvolal hodně pozornosti na sociálních sítích a to z dobrého důvodu – je to zkrátka neuvěřitelné.

V klipu je ukázán Smith jak bere popré marihuanu pro léčebné účely. Dává si kapku konopného oleje pod jazyk, načež se všechno změní. Jeho nekontrolovatelné pohyby zmizí, může mluvit normálně a je zcela pokojný. Je zkrátka neuvěřitelné vidět, co dokáže jedna kapka konopného oleje. Naneštěstí konopí není legálně dostupné v Jižní Dakotě, a to ani k lékřským účelům.

 

To, co ukazuje video není nic tak zvlášního. Spousta lidí má stále pochybnosti o lékařské mariuhaně, ale výsledky mluví sami za sebe. A zatímco někteří lidé argumentují tím, že je to jen placebo, tak i kdyby to byla pravda, což se zá být nepravděpodobné, záleží na tom? Faktem zůstává, že to funguje a může to obrovsky vylepšit život lidí jako je Larry.

Výzkum ukazuje efektivnost konopí při Parkinsonových symptomech

Podle studie provedené v roce 2002 doktorem Evženem Růžičkou, neurologem na Karlově univerzitě v Praze v České republice, 50 % pacientů, kteří dostávali lékařskou marihuanu potvrdilo, že jim pomohla zmírnit nebo odstranit některé symptomy parkinsonovy choroby.

Další publikováníhodná studie byla provedena v březnu 2014 v Izraeli, kterou provedli výzkumníci z Tel Avivské univerzitní Rabin Medical Centre. Ukazovala, jak 22 pacientů s Parkinsonovou chorobou (13 mužů a 9 žen) mělo utišené přiznaky po použití medicínské marihuany, jak třes, tak nekontrolovatelné pohyby a diskenezy. Vědci také zjistili, že pacienti byli schopní lépe spát celou noc a měli mnohem menší bolesti. Nebyly také zjištěny žádné vedlejší účinky konopí.

Může toto pomoci Vám nebo někomu koho znáte?

Je rozhodně možné, že konopí může pomoct utišit příznaky parkinsonovy choroby pro vás nebo vaše milované. Existuje mnoho států a zemí, které nabízejí předpisy na lékařskou mariuhanu a když vezmeme vlkou škálu negativních účinků, které běžné léky mohou mít, rozhodně stojí za zvážení tuto metodu vyzkoušet. Jak bylo vidět na videu, tato léčba funguje. Možná že nefunguje pro všechny stejně, ale je to jen malá ztráta v porovnání, kolik můžete dostat.

Prosím, sdílejte tento příběh. Na světě je mnoho míst, kde stále není povoleno prodávat marihuanu pro lékařské účely, ale výzkum a příběhy jako je tento to mohou pomoci změnit!

Zdroj: ce.com