Home Mix Proč televize ničí náš mozek a celý náš život?

Proč televize ničí náš mozek a celý náš život?

Byli jste někdy svědkem intenzivní diskuse, v níž byly hlavním tématem životy fiktivních postav ze seriálů? Přemýšleli jste někdy, co nás vůbec vede k tomu, abychom věřili někomu, kdo vlastně vůbec neexistuje? Odpověď je možná prostější, než si dokážeme představit. Hlavním cílem televize je měnit naše mozkové vlny, což vede k poškození nejen mozku, ale celého těla.

Že je to celé nesmysl? Není už tento výrok důkazem, že nejsme ochotni připustit skutečnost, že tomu tak může být, protože bychom velkou část svého života strávenou u televize museli označit za jednu obrovskou manipulaci?

Již v roce 1969 prováděl vědec Herbert Krugman řadu experimentů, týkajících se vlivu televize na mozkové vlny. To, co zjistil, bylo docela překvapující.

Za méně než jednu minutu sledování televize se mozkové vlny člověka změnily z beta vln, spojených s aktivním, logickým myšlením, na hladinu alfa. Když se účastník experimentu přestal dívat na televizi a začal číst časopis, mozkové vlny se opět změnily na hladinu beta.

Ta se považuje za normální, bdělý stav, kdežto do hladiny alfa mozek přechází s hlubokým uvolněním nebo sněním.

Pokud je tedy člověk ve stavu alfa, je vystavený pasivnímu učení s dominantní pravou stranou mozku. Takže kritické myšlení je zcela vypnuté.

Článek: energiezivota.com