Home Mix 68 studentů bylo vyhozeno ze školy, protože je rodiče odmítly nechat očkovat

68 studentů bylo vyhozeno ze školy, protože je rodiče odmítly nechat očkovat

Očkovat nebo ne?

To byla velká otázka v amerických prezidentských volbách v roce 2016 v důsledku montáží kontroverzního povinného dětského očkování.

V roce 1798, první očkování bylo vědecky zdokumentováno a od té doby se změnilo, jak se díváme na lidksé zdraví a medicínu.

Dopady vakcín se pohybovaly od roku 1979 vymýcením obrny v USA a v roce 1980 vymýcením neštovic na celém světě, k pervenci jater a děložního čípku. Ve skutečnosti vakcíny byly tak vlivné, že někteří vědci je považují za jeden z největších úspěchů v oblasti veřejného zdraví.

Mnozí by řekli, že očkování je jedním z největších úspěchů v oblasti veřejného zdraví, zatímco jiní silně oponují tím, zejména vzhledem k dětem, že jsou zbytečná, neefektivín a nebezpečná. Proto také roste počet rodičů, kteří volní neočkovat své děti.

Chcete-li se dozvědět něco víc do hloubky a zjistit proč se tak děje, naleznete to v tomto článku.

Toto rozhodnutí vyvolalo další polemiku a výzvy zákona, které mají být provedeny proti němu. Minnesota, například vyžaduje, aby všichni studenti, kterým je víc než 12 let se prokázali ve škole, že obdrželi očkování nebo výjimku.

Ale ne každý se dá tak snadno, proto se školní úředníci nevzdávají a bojují.

V Rochestru, 150 rodin je ohroženo zákonem, úředníci je informovali, že pokud nebudou očkovat své děti, nebudou mít možnost chodit do školy. Minnesotské školy potřebují doložit zprávu o očkování do státního ministerstva zdravotnictví do 1. prosice, pokud nežádají jen 60 denní prodloužení.

Školní okresní úředníci zakročili, protože 204 studentů bylo odhaleno, že ignorovali zákon, a tak řekli rodinám, že do 1. března mají věci uvést dopořádku, jinak nebude jejich dětem povoleno chodit do školy. Podle vrchního dozorce Michaela Muñoze to bylo poprvé v jeho šestiletém působení, že by se okres odhodlal k nějaké takové akci.

A věrní svému slovu, 1. března bylo vyloučeno 80 studentů, kteří nesplňovali podmínky a byli informovány jejich rodiče, opatrovníci, respektive nouzové kontakty. Na konci dne stále nebyly splněny požadavky 68 studentů.

V dalších 7 dnech, 117 studentů doložilo, že bylo očkováno a 19 byla uznána výjimka kvůli zdravotním nebo náboženským důvodům.

Školní úředníci pilně pracují od ledna na informování rodin, že studenti musí být informováni aby mohli chodit do školy nebo poskytnout škole dokumentaci o výjimce.

„Poslali jsme několik dopisů, ve spolupráci s našimi bilingvními lidmi, poud bylo potřeba, a každá škola také vynakládá usílí spojit se s rodinami s cílem pomoci jim s předložením řádné dokumentace“, řekl školský uředník. Úplné vyloučení studentů by pak zvažovali jen v krajním případě.

„Postup využívaný okrasem v této situaci byl pouze snahou o dosažení rovnováhy mezi prosazováním požadavků zákona a je si vědom skutečnosti, že právo na vzdělání je jedním ze základních práv v Minnesotě.“, řekl školský úředník. „Prevence toho, aby se student zapsal do studia je vážná věc, proto se okres snaží dát rodinám dostatečnou možnost, aby k takové věci nemuselo docházet a každý mohl chodit do školy.“

Zdroj: ce.com